28 Şubat 2013 Perşembe

Pelinin Yeni Oyuncakları - Bondigo Aktivite Masası

 
Pelintoşa erken doğum günü hediyesi almış olduk :)
Bu aktivite masasını bir arkadaşımın e-bebekte indirimde olduğunu söylemesiyle başladı herşey :) ve birkaç arkadaş tavsiyesi ile bende Pelintoş'a doğum günü hediyesi olsun diye aldım...
Gerçekten e-bebek bazen bu tür pahalı oyuncaklarda süper indirimler yapıyor...
Her ay belli ürünlere %28 indirim kampanyası var takip etmenizi tavsiye ederim ;)

Ben 69,90 TL ye kaptım bu masayı fakat şuan 99 TL olmuş :/
Buradan inceleyebilirsiniz ;)

Buda kurulduktan sonra Pelintoş'tan test :)
İlk ilgisini ne çekti dersiniz ;)
Tabikii kelebek :) bu kızda kelebekleri çok seviyor :)
Pelintoş çok sevdi meraklı hemende heyecanla koliden çıkarmamı bekledi ve incelemeye başladı :)
Bayada güzel oynuyor şuan bütün motor beceri sistemlerini böylelikle pekiştirmiş oluyor...
Tuşlarına basıyor,kelebeği acıyor,piyano kısmını çalıyor üstünde ne varsa oynuyor ;)
tam pelinin boyuna göre şuan belinden biraz aşşağısında fakat çok eğilmek zorunda kalmıyor...
Pelin yürüdüğü için ayaklı kullanıyoruz..
Fakat bebeğiniz emekliyorsa ayakları çıkabiliyor çıkartıp önüne koyabilirsiniz epey oyalıyor;)
Ayrıca pilleride içinde geliyor ;)

Eğitici oyalayıcı güzel bir oyuncak almak isterseniz tavsiye ederim ;)

Ben kargo parası ödemek istemediğim için alış verişimi 100 tl ye tamamladım ayriyetten v-tech bu oyuncak telefonu ve biberon temizleyicide aldım birde dolaplar için kilit aldım fakat onu beğenmedim :(                                        

Bu telefondan bahsetmem gerekirse...
Telefonun sesi yüksek ilgisini çekiyor birde fisher price telefonunu incelemiştim ama sesi çok kısık kulağımı koyuğumda bilee çok az duyuluyordu..

gerçi bebekleri sesi rahatsız etmesin diye öyle yapmışlar..
velhasıl bunun sesi gayet iyi gerçi arkasında koruyucu bantı var onu çıkardığınızda bundada sesi alçalıyor..
pelintoş volumü yüksek şeylerden hoşlandığı için biz bantı çıkarmadık :)

ayrıcaa şunuda belirteyim bu telefon ingilizce konuşuyor ama bence gayet güzel..;)
tavsiye edebilirim ;)
Bununda fiyatı 19,90 TL
İncelemek için tık tık ;)

Bu arada biberon temizleme fırçasınıda tavsiye ederimm ;)
şuan buda indirimde piyada 10 tl e-bebekte 4,99 tl
şu 10 kuruşlarıda eksik göstermiyorlarmıı fitil oluyorum neyse...
kısacası bu alış verişimden çok memnun kaldım bir gün öncesinden aldımm ertesi günü geldi hızlı kargosuylada süper ;)
Seviyorum seni e-bebek ;)

25 Şubat 2013 Pazartesi

Diş Çıkarma Tablosu ve Pelintoşun Dişleri....

Pelinin şuan 10.ayda gözüken üst sol dişi ile 11.aydaki yan kesici dişleri çıkıyor :/
Şu 2 haftadır Pelin geceleri o kadar çok uyanır olduki zombi gibi oldum resmen..:/
Gece kalkıyor yatağında dikilip anneee emme diyee bana sesleniyor...sürekli memede uyusun istiyor ve sebepsiz ağlıyor :(
Uyumak istiyor ama uyuyamıyor kuzucum anladık ki dişler zorluyor minik kelebeğimi birazda ve geçen gün kontrol edeyim dedim gördümkü üst sol dişide patlamış ve yanlardaki dişlerde feci kabarmış beyazlamış heran patlayabilirler...
Toplamda 3 diş birden çıkarıyor minnoşum :/

Dişler epey zorlucak bizi anlaşılan...
İnşallah yaza kadar dişlerini tamamlarda bide izmirin cayır cayır sıcaklarında birde dişleriyle uğraşmasın kuzucum :(

Pelinin dişleri için Dentinox krem kullanıyorum ne hikmettirki ne zaman sürsek bir nevi Pelini sakinleştirdiğini farkettik...
Birde gündüzleri sürekli soğuk havuç veriyorum oda iyi geliyor...
Bunlarda netten çeşitli sitelerden derlediğim diş çıkarma tabloları ve resimleri...


DİŞ ÇIKARKEN NELER YAPMALI?
Onlarca denenmiş tedavi yöntemi vardır. Bazıları işe yarar , bazıları yaramaz. Aşağıdakilerden bazılarını siz de deneyebilirsiniz :
Çiğneyecek bir şeyler vermek : Burada besin değerinden çok dişetlerindeki basıncı rahatlatmak amaçlanmaktadır. Bu nedenle de çiğnenen şey soğuk olursa yararı artar. Dondurulmuş çörek , soğuk bir muz , veya havuç , bir tülbente sarılmış buz parçası , lastik bir diş halkası. Bebeğinize çiğnemesi için ne verirseniz verin mutlaka yanında bulunun ve oturur pozisyonda olmasını sağlayın.
Dişlerini kaşıyabileceği şeyler : Bazı bebekler başlangıçtaki acı nedeniyle itiraz edebilir. Fakat bir süre sonra acı yerini rahatlamaya bırakır.
Soğuk içecekler : Bebeğinize bir biberon soğuk su verin. Biberonu reddederse bardakla vermeye çalışın. Bu sayede bebeğinizin su ihtiyacını da karşılamış olur ve ishal veya artmış salyayla kaybettiği sıvıyı yerine koyarsınız.
Soğuk yiyecekler : Buzdolabında soğutulmuş şeftali püresi, elma püresi, yoğurt, bebeğinize oda ısısındaki yiyeceklerden daha çekici gelebilir.
Ağrıyı azaltacak bir şeyler : Başka hiç bir şey işe yaramazsa parasetamol işinizi kolaylaştıracaktır. Doz ayarlaması için doktorunuza danışın. Doktorunuz önermediği sürece bebeğinizin dişetlerine başka bir şey sürmeyin. Bunun içine alkollü içecekler de dahildir
BEBEKLERDE DİŞ ÇIKARMA
Bebeğin diş çıkarması 6.ay ile 16.ay arasında süren ve ne zaman başlayacağı belli olmayan bir süreçtir. Bu sürecin başlangıcı kalıtsal özelliklere de bağlıdır. Anne-babanın diş çıkarma periyodu bebeğe yansır. Bununla beraber diş çıkarma döneminde belirtiler bebekten bebeğe göre de değişiklik gösterir. Bazı bebeklerde hiçbir belirti olmadan dişler çıkarken bazılarında diş belirti verip günlerce gelişmeden bekleyebilir. Diş çıkarma döneminde önemli olan bebeği dikkatle takip etmek, rahatsızlığı varsa gidermeye çalışmak ve mümkün olduğunca fazla sevgi, şevkat ve ilgi göstermektir. Zira çoğu bebekte diş çıkarma döneminde diş etlerinde ağrı olur ve bunu ona unutturmak için yoğun ilgi gerekebilir.

DİŞ ÇIKARIRKEN GENELDE KARŞILŞILAN RAHATSIZLIKLAR ŞÖYLEDİR :
Ağrı ve Huzursuzluk:

Diş etlerinde dişlerin baskısı ile oluşan ağrılar bebekte huzursuzluğa yol açabilir. Bu gibi durumlarda küçük parmaklarla çok hafif masajlar ve hekim tavsiyesi ile diş etlerini rahatlatıcı kremler kullanılması huzursuzluğu biraz olsun azaltabilir.
Ağız salgılarının artması: Diş çıkaran bebeklerde salya akıtma çok yoğun şekilde görülebilir. Aslında bebekler onuncu haftadan itibaren salya akıtırlar ancak diş çıkarma ile beraber bu çok yoğunlaşabilir.
Yüzde kızarıklıklar:
Yoğun salya akıtması sonucunda bebeğin özellikle çene kısmı tahriş olur ve kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıkları önlemek için salyasının gün boyunca yumuşak mendil veya bezlerle silinmesi gerekir. Ayrıca yatağında yatarken de çarşafı ıslatmaması için havlu kullanarak çarşafla temastan kaynaklanabilecek tahrişler önlenebilir.
Öksürük:
Aşırı ağız sıvısı salgılaması bebekte hafif öksürüğe yol açabilir. Eğer nezle grip gibi bir takım hastalıklarla ilgili belirtiler göstermiyorsa endişeye gerek yoktur.
Beslenememe: Bebek diş çıkartırken rahatlamak için herşeyi ağzına götürebilir ancak bu besleneceği anlamına gelmez. Çünkü emmek ya da biberonla beslenmek acısını artırabileceğinden bazı dirençler ile karşılaşmak normaldir. Özellikle katı gıdalar ile beslenmeye başlayan bebekler, bu yiyeceklere ilgilerini kaybedebilirler. Ancak bu kısa süreli bir dönemdir ve bu dönemi sıvı gıdalarla atlatarak bebeği bu şekilde beslemek bir çözüm yolu olacaktır.
İshal:
Bu durum hekimlerin şüphe ile yaklaştığı bir durumdur. Zira diş çıkarma ile ishal arasındaki ilişki kesin değildir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta , bebeğin diş çıkarmadan dolayı yakalandığı ishali en fazla 2 dışkılama sonra kesilip kesilmediğidir. Daha uzun süren durumlarda mutlaka önlemler alınmalı ve doktora danışılmalıdır.
Ateş:
Ateş, diş etlerindeki ağrı ve baskının artması ile görülebilir. Bu durumda da yine ateş karşısında alınan önlemlerin alınması ve 3 günü aşan durumlarda mutlaka doktora danışılmasında fayda vardır.
Dişeti kanaması(Dişeti hematomu):
Bazen diş gelirken çok hafif kanama da yapabilir. Bu kanama, mavimsi bir leke olarak görülebilir. Genellikle endişeye gerek kalmadan kendiliğinden iyileşir.
Kulak ve yanaklarda rahatsızlık: Diş çıkaran bebeklerde kulaklarını çekiştirme veya yanaklarını kaşıma gibi halleri görülebilir. Özellikle azı dişleri çıkarken, dişetlerindeki ağrı sinirler nedeni ile kulak ve yanağa etki edebilir. Bu nedenle bebeğin bu rahatsızlıktan dolayı kulak veya yanaklarına küçük parmaklarla hafif masaj yaparak onu rahatlatmaya çalışmak iyi olacaktır.
Uykusuzluk:
Bebekler yalnızca gündüz diş çıkarmadığından gece uykusunda da azalma görülebilir.
Bebeğin Rahatsızlıklarını Hafifletmek İçin Neler Yapılabilir?
Bebek, diş çıkarmanın verdiği rahatsızlıklarla daha nazlı ve yorgun olacaktır. Bu nedenle ona mümkün olduğunca şevkat, sevgi ve ilgi göstermek gerekmektedir. Bu dönemde özellikle dikkatini başka yönlere çekecek ortamlar yaratmak (oyun oynatmaya çalışmak, vs gibi) acısını hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca bebeğin dişlerini kaşıyabilmesi için uygun materyaller verilmesi (lastik diş halkası, havuç, vs), ellerin iyice yıkanarak parmağın emdirilmesi, soğuğa yakın su vermek de rahatlatıcı olabilir.
Bununla beraber soğuk kompreslerle de dişetlerine kısa süreli ve hafif masajlar ağrıyı biraz alabilir. Ayrıca jeller ve ağrı kesiciler de, doktor tavsiyesi ile uygulanabilir.
Dişlerin Çıkış Sırası:Bebeğin dişleri 6 aydan sonra herhangi bir günde çıkmaya başlayabilir. Normal koşullarda 1 yılın sonunda bebeğin 8 dişi olur. 2 yıl sonunda ise 16-18 diş olması normaldir. Dişlerin geç çıkması veya eksik gelişmesi kalıtsal özelliklere bağlı olabileceği gibi Raşitizm (D Vitamini eksikliği) nedeni ile de olabilir. Bu nedenle takip çok önemlidir
Bebeklerde Diş Bakımı:
Bebeklerin diş bakımı dişler görüldükten hemen sonra başlamalıdır. Dişler görülür görülmez özellikle geceleri ıslak, temiz bir mendille dişleri silmek ilk bakım için uygundur. 1 yaşından sonra ise yumuşak kıllı bir diş fırçası ile üzerine bezelye tanesi kadar diş macunu ile fırçalamaya başlanabilir. Diş macunu kullanımı 2 yaşına dek ertelenebilir. Kahvaltı sonrasında ve gece yatarken fırçalanması önerilmektedir.
Diş bakımına erken başlamak çok önemlidir. Süt dişleri çok dirençsiz olduğundan kolayca zarar görebilir ve çürüyebilir. Bu durum sonraki diş gelişimini de olumsuz etkiler. Bu nedenle problem olsun olmasın 12.aydan sonra bebeği bir diş hekimine götürmek ve diş bakımını düzenli yapmak büyük önem taşır.


Ağrısız sızısız kolay çıkan dişleriniz olsun inşallahh ;)19 Şubat 2013 Salı

Pelin Kızamık Aşısı Oldu...

Pelin'in 1 Yaşına az kaldı..Aslında en son 9 ay aşılarını oldu ondan sonra 1 yaşına kadar aşısı yok dediler...
Ama Suriye'ye gelen mültecilerin çocuklarında kızamık yaygınlaşmış.Sağlık bakanlığıda önlem olsun diye 1 yaş altındaki 10-12 aylık bebeklerede kızamık aşısı yaptırmaya karar vermişler...
Sağlık ocağındaki ebe teyzemiz aradı aşımızın olduğunu söyledi..
Bende götürdüm yaptırdım bence iyi bile oldu çünkü çok çocuklu bir ailede yaşıyoruz nerden nasıl geleceği belli olmaz kızamık ondan şimdi olması iyi bile oldu ;)

Pelin artık büyüdüğü için artık ona yapılacaklarıda anlıyor malesef :(
Kolunu bir türlü açamadım inatlaştı resmen benle sonra kandıra kandıra sıyırdım kolunu duvardaki kelebekleri gösterirken ebe teyzemiz yaptı aşısını :)
ilkin tabiki ühühühü moduna girdi sonra kendisi kelebekleri gösterdi ayy ayy diyerek sustuu :)
Sandığımdan daha kolay oldu ;)

Bir dahaki aşı tarihimiz 19 Mart Benim doğum günümden 1 gün sonra ;)
KK ve zatüre aşısı olacak bunlarda 1 yaş aşısı...
vee sevindirici bir olay su çiceğide artık devlet tarafından aşı takvimine eklenmiş ;)
normalde ücretli bir aşıydı 90 tl kadar diye duydum ama artık sağlık ocaklarında bu aşı ücretsiz bebeklere yapılacak ;)
Hadi gözümüz aydın :)

Bakalım inşallah hayırlısı ile onuda atlatırız ;)

Bu arada Pelintoş maşallah bu sefer güzel kilo almış.
Kilosu 10
Boyuda 75,5 cm olmuşş maşallahh kuzumaa

Ayak numarasıda 19 olduu koca ayak pelintoşş :D
İlk adım ayakkabısı arıyorum bakalım tombik ayaklı kızıma güzel,tam ortapediklisinden cicili bir ayakkabı bulabilecekmiiyim :/

17 Şubat 2013 Pazar

12 Şubat Biricik Eşimin Doğum Günü ve Kızım 11 Aylık ;)


Benim dünyalar tatlısı kızımın dünyalar tatlısı babasının doğum günüydü 12 Şubat ;)
12 rakamının benim hayatımda yeri çok büyük...

12 Temmuz 2009 Evlenme yıldönümümüz...
12 Şubat Eşimin doğum günü
12 Mart 2012 Pelintoşumla yeniden doğuş ;)

Eşime önce arkadaşıma sipariş verdiğim bu güzel ve harika kurabiyelerle süpriz yaptım...
Kurabiyeleri bize uygun ve bizi yansıtan şekilde yaptı canım arkadaşım burcum..;)
1 gün öncesinden iş yerine gönderilmek üzere kalp kutu içerisinde gönderildi..

Çok beğenmişş kıyamamış yemeğe eve getirdi gerçekten bende kıyamadım bi kaç gün baktık sevdik durduk pelin taki elee geçirip dişlemeye başlayıncaya kadar ;)

Tadıda görüntüsü kadar harikaydı ;)
Sizde eşinize sevdiklerinize süpriz yapmak isterseniz B&D kurabiyeyi ziyaret edin derim ;) Tık Tık


Pastayıda ben yaptım Pelini kayınvalidemde uyutup bıraktım hemen alel acele yaptım..
İlk defa bu pastayı denedim ama cidden tadı çok güzel oldu görüntüsüde içime sindi ;)

Tarifi bi dahaki posta veririm ;)
İşte bunlarda doğum gününden kareler ;)
 
 


 Buda Babasının Prensesi Pelintoş :)

 Canım kocacımm iyikii doğdun..
İyikii varsınn
Nice Mutlu doğum günlerini beraber kutlamak dileğiyle...

Pelintoşla Seni Çoooooooookkk Seviyoruzz ;)

Allah seni başımızdan eksik etmesin ;)

16 Şubat 2013 Cumartesi

Pelintoş 11 Aylık - Ve Bol Fotoğraf ;)

Benimm minnoş kelebeğim hızla büyümeye devam ediyor...
Minnoşkom her geçen gün beni şaşırtacak şeyler yapıyor ;)

Evimizin neşesi,tuzu,biberi şekerii oo :)

Pelintoş yürümeye başladı gerçi 2 ay oluyor yürüyeli ama tembel ben yazmayı unutmuşum :(
Yılbaşına 1 gün kala bize süpriz yaptı ve ilk adımlarını attı :)
Şimdi tuta bilene aşk olsun fıldır fıldırr yürüyorr evin içinde peşimden her yere geliyor birdee pek mutlu tabii ;)
arada poposunun üstüne otursada asla pes etmiyorr kalkıpp tekrar yürümeye devam ediyor...
o kadar tatlıkii karı koca mest oluyoruz :)

Birde ciddi ciddi artık bilinçli olarak bana annee babasınada ağzını doldura doldura baba diyor eşim tabi havalaa uçuyor..pelin ilk önce hep anne dedii
anniiii annee çok güzel söylüyordu şimdi bildiğin annee diyor :)
bazenn yorucu olsada hoşumada gitmiyor değill ;)

Pelindeki yenilikler nelerr...?
- kim telefonla konuşur halde görürse oda hemen elini kulağına koyup babaa mamaa bıdı bıdı bişeyler konuşuyor :D bazende kendi kendine eline bi oyuncağını alıp dedee diyor onunla konuşurr gibi yapıyor :)
- Oyuncaklarıyla isteyince çok güzel kendi kendine oynuyor onları alıyor bir yerlere saklıyor ( yastık altları,yatağının içi,koltuk altları gibi ) sonra onları o bulmuş gibi sevinmeler gülmeler :) çok komik bu kız :)
- Annesi gibi pelinde tam bir kelebek hastası olacak sanırım nerede kelebekli bişeyler görsee ayy ayyy diyip seviniyor :)
-Hala su içmeyi hiç sevmiyorr bardakla içerse içiyor 2 yudum içerse seviniyoruz :/
sonra işi oyuna çeviriyor..o kadar ek gıda yemesine rağmen susamıyormu bu kız diyoruz ama sanırım anne sütünden su ihtiyacıını karşılıyor..
Çünkü bezi hep çişli ve hep dolu oluyor...
Denemediğin yöntem kalmadı biberonla,sulukla,bibetle,hayat suyun başlığı ile verdim ıhh sevmiyor içmek istemiyor :/ bakalım ne zaman sevicek ?
-Hayvanları seviyor ve onlardan şimdilik korkmuyor..Korkmasında cesaretli olsun sevsin hayvanları ;)
-Ceee öö yapmayı çoktan öğrendi perde arkasına saklanıp bize cee öö yapıyor ;)
avcunu açıp işaret parmağı ile seni babama bir bir söylücem yapıyor,buraya bir kuş konmuştur yapıyor :)
Birde Allah kaç Pelin diyoruz işaret parmağı ile 1 yapıyor :D
-Portakal ve mandalinayı çok seviyor şu ara favori meyvamız portakal ama çok vermemeye çalışıyorum çünkü asitli olduğu için ne zaman çok portaakal yese pişik oluyor altı kızarıyor :/
-Yeme düzeni çok şükür iyi şu aralar bi sıkıntımız yok ;) Her yemekten tatdırıyorum
balık yemeğede başladı balığı pişirip genelde fırında yapıyoruz o zaman veriyorum ama çokta iştahlı yediği söylenemez alışacak napalım ;) annesi ve babasıda çok balık yiyen insanlar değil normal bence :)
-Turp hastası dişlerine iyi geliyor sanırım turpu seviyor özellikle kemirmesini ;)
havucuda çok seviyor ;)
-Halen elektronik hastası laptoplarımızı açma kapama düğmelerini biliyor sürekli açıp kapamak çok hoşuna gidiyor..
-Dolapları açsın baksın,çekmeceleri açsın baksın çok mutlu oluyor bizde fazla engellemeden merakını gidersin diye biraz serbest bırakıyoruz tabi başında duruyoruz yoksa o minnak parmaklar sıkışabiliyor :/
merakını giderdikten sonra kapat annecim diyorum kendisi kapatıyor ;)
-Kalemin ne işe yaradığını öğrendi malesef hemen kağıda götürüp çizmeye başladı umarım bu işlemi sadece kağıtta devam ettirir ;)
-Atta gidiyoruz dediğimde çok mutlu oluyorr ve anlıyor ;)
-GEzmeyi seviyor arabasında gezdireyim etrafını izlesin çok seviyor...
-Çubuk krakeri çok seviyor hem dişlerini kaşıyor hemde çıt çıt yesin çok seviyor ;)
-PEline banyo yaptırmak artık zorr nasıl zorr ?
Suyu hala çok seviyor lakin üstümüz başımız su oluyor cup cup yapmaktan havalar soğuk olduğu için ve bizim evimizde soğuk olduğu için pelini  sıcak odada küvetinin içinde yıkıyoruz tek yıkamam mümkün değil birisi onu oyalıcak biriside yııkıcak oda biz karı koca :D
o yıkanırken arada bizde kaynıyoruz :D küvetten pelinden çok oyuncaklar oluyor tabiki :)

Aklıma gelenler şimdilik bunlar ;)

Pelinin şuan 3 tane dişi var 2 altta 1 tane üstte...
üsteki diğer dişi kabardı ama daha patlamadı bakalım diş çıkarırken çok sııkıntısı oluyor bu sefer zorlanmadan çıkarır inş :/
Diş buğdayı olayımızda yatta malesef babannesinin sağlık sorunlarından ve pelinin hasta olmasından dolayı bir türlü yapamamıştık şimdide doğum gününe 1 ay kala o telaşa girişmek pekte gözümü yemiyor açıkcası belki doğum gününden sonra havalarda güzelleşirsee yapabiliriz ;)

Boy ve kilo takibi için henüz doktora gitmedik bakalım gidersek onun içinde bir post hazırlarım ;)

Bunlarda pelintoştan kareler ;)

 Yemek saatinden ;)


Mutfakta sürekli fırının düğmelerine bassın içinde ne var kolaçan etsin ;)
Korkmayın fırını yeni çalıştırmıştım sıcak değil ;) sıcak olsa asla yaklaşmaz bile :)Dergilere baksın tek tek sayfalarını çevirsin çok seviyorr...
Gerçekten tek tek açmayı beceriyor :)


 Yeni diş kaşıma aleti mama kaşığı ;)

 Ne varsa bu yerde hep buraya giriyor bu kabloyla oynuyor...

 Kendi kendine takılıyor burda :D

Babasının yokluğuunu fırsat bilip hemen laptopuna saldırmaca :)
Çok bilmiş görende önemli şeyler yapıyor sanır :P


Mouse tutuşuna dikkat ! :D
Eee anne baba bilgisayarcı buda bilgisayarcı olmazsa şaşarız :)


 Yakalanddınn Pelintoş diyince hemen cici gülümseme :D

 Ama işleme devam...

 Çiceğimide yolmaya başladı..

 En sevdiği oyuncaklarıyla...

 
Bu kitabı çok seviyor...
Ben bile şarkılarını ezberledimm :)


Bebekle oynuyor bu bebeğin adı çiko :)
Pelinden çok çekiyor ordan oraya sürükleniyor birde sarıkızımız var onun durumu daha feci :)


 Çikoyu bağrına basan Pelintoş :P


 Sürekli yürüsünnn bayılıyor...

 Bizim tv ünite oldu ona oyun alanı :)

 Oturuşunu yerimmm :)


 Ispanaklı makarna yiyor :)


 Yeter ki yesin diye bişe diyemiyoruz bir kere ağzına 3 kere yere atıyor ama yinede epey yedi :D

 Telefonla konuşuyor sözde :)

Babasıyla konuşuyor
Babaa mama edü büdü düdüd müdüdü bıdı bıdı bişeyler diyor işte :)


 Uykudan yeni uyanmış pelintoş :)

 Gözler şiş :)


 Yine aynı yerde başka bir yaramazlık peşinde :)


 Sular dökülmüş kabloo içine daldırılıyor allahtan fiş takılı değil :/

 Gezmeye gitmek için hazırlandı :)
 buraya bir kuş konmuş yaparken :)

 Allah kaç Pelin diyorum böyle yapıyor :)Şapka enes abisinden (yiğenimdem)
Ceket bi ablasından ;)

 evde sürekli fıldır fıldır peşimde :)


Hepsi bu kadar....
Pelinin doğum gününe çok az kaldı :/

Şimdi başlasınn doğum günü hazırlıkları :)